ЩО ТАКЕ МІКРОХВИЛЬОВА АБЛЯЦІЯ?

Мікрохвильова абляція (МХА) – це новий сучасний метод лікування злоякісних пухлин та їх метастазів. Процедура заснована на використанні голки-антени, яка вводиться в пухлинний вузол і випромінює мікрохвилі, як у мікрохвильовій пічці. Під впливом цих хвиль молекули води починають обертатися навколо себе, утворюється тертя та тепло. Клітини пухлини нагріваються до температури 105 градусів та руйнуються.

У ЧОМУ ПЕРЕВАГИ МІКРОХВИЛЬОВОЇ АБЛЯЦІЇ ПЕРЕД ІШНИМИ МЕТОДАМИ ЛІКУВАННЯ?

 • простота виконання
 • короткочасність процедури
 • сумісність по радикалізму з хірургічним лікуванням
 • мінімальна операційна травма
 • легка переносимість пацієнтом
 • мала кількість ускладнень
 • низька післяопераційна летальність (менше 1%)
 • швидкий період відновлення
 • можливість проведення необмеженої кількості процедур
 • застосування як єдиного методу вирішення проблеми, а також у комбінації з іншими видами лікування
 • мінімальні протипокази

У ЧОМУ ВІДМІННІСТЬ МІКРОХВИЛЬОВОЇ АБЛЯЦІЇ ВІД РАДІОЧАСТОТНОЇ?

·      Швидкість - мікрохвильова абляція виконується швидше

·      Температура. Температура дії при мікрохвильовій абляції вище

·      Ефективність. При мікрохвильовій абляції ефект витікання тепла проявляється менше. Тому цей вид абляції ефективніший при пухлинах, що розташовуани близ великих судин.

КОМУ ЦЕ ПІДХОДИТЬ?

Абляція показана пацієнтам з пухлинами та одиничними (до 5) метастазами в печінці, легенях, нирках, м'яких тканинах, кістках.

КОЛИ АБЛЯЦІЯ НЕ ПОКАЗАНА?

Абляцію не слід виконувати при розташуванні пухлини біля великих бронхів, дольових жовчних проток, порожнистих органів, при множинних пухлинах, дисемінації пухлинного процесу, за наявності великої кількості метастазів та їх великих розмірів (понад 50-60 мм), при тяжких порушеннях згортаємості крові.

НАСКІЛЬКИ ЕФЕКТИВНА АБЛЯЦІЯ?

При мікрохвильовій абляції відбувається вплив на конкретний вузол пухлинний. При дотриманні показань та протипоказань даний метод можна порівняти за радикалізмом з хірургічним лікуванням.

ЦЕ БОЛЯЧЕ?

Мікрохвильова абляція виконується під регіонарною анестезією чи наркозом. Пацієнти можуть відчувати лише легкий дискомфорт. Зазвичай у післяопераційному періоді знеболювання не потрібне.

ЦЕ БЕЗПЕЧНО?

Використання сучасного обладнання, постійний візуальний контроль за просуванням антени та ходом операції, а також мінімальний обсяг пошкодження тканин робить мікрохвильову абляцію значно безпечнішою за стандартні хірургічні операції. Її можна проводити при тяжкій супутній соматичній патології.

СКІЛЬКИ ЧАСУ ЗАЙМАЄ АБЛЯЦІЯ?

Тривалість мікрохвильової абляції залежить від багатьох факторів, але зазвичай становить кілька хвилин. Основний час йде на підготовчий етап, саме хірургічне втручання виконується досить швидко.

КОЛИ МОЖНА ПОВЕРНУТИСЬ ДО РОБОТИ?

Мінімальний обсяг операційної травми значно скорочує перебування пацієнтів у стаціонарі. В більшості випадків після мікрохвильової абляції пацієнти виписуються не пізніше ніж через дві доби після операції. За кілька днів можна повертатися до доопераційної фізичної активності.


Всі питання, що Вас цікавлять, що стосуються цього методу лікування, Ви можете задати по телефонах та електронній пошті вказаним у розділі «Контакти». Зателефонуйте або напишіть нам - і ми відповімо на всі Ваші запитання.