НЕВІДКЛАДНА ДОПОМОГА ПРИ ПОРУШЕННІ ВІДТОКУ СЕЧІ БЕЗ РОЗРІЗІВ ТА ОПЕРАЦІЙ

Пухлини, рубці сечоводів, ускладнення після попередніх хірургічних втручань можуть порушувати відтік сечі із нирки. Це призводить до накопичення сечі в чашково-миску системі (гідронефроз) і здавленню ниркової тканини, внаслідок чого орган гине. Для того, щоб врятувати нирку, необхідно штучно налагодити відтік сечі з неї – накласти нефростому або встановити стент у сечовід.

Пункційна черезшкірна нефростомія - це установка в нирку спеціальної трубки, яка відводить сечу назовні. Під контролем УЗД та місцевим знеболенням у нирку через шкіру в поперековій ділянці вводять катетер, який зовні з'єднується з сечоприймачем.

Нефростома дозволяє ефективно впоратися із гідронефрозом. У той же час вона певною мірою обмежує якість життя пацієнта – дренажний катетер потребує постійного догляду, є ризик його зміщення або навіть випадкового видалення, можливий розвиток інфекційних ускладнень. Відіграє роль також психологічний фактор – нефростома постійно нагадує людині про її хворобу.

Для подолання цих недоліків була розроблена методика, що дозволяє відновити здавлений просвіт сечоводів та відновити фізіологічний відтік сечі у сечовий міхур – стентування сечоводів.

Стент є тонким пластиковим каркасом. Він доставляється в область звуження і за рахунок великої радіальної жорсткості виконує каркасну функцію, тим самим не даючи стінкам сечоводів спадатися під стисненням пухлини або рубців. Внаслідок цього зберігається можливість відтоку сечі. Стент можна встановити як через нефростомічний отвір, так і ретрогнадно, через уретру та сечовий міхур за допомогою ендоскопа – в останньому випадку в тілі пацієнта не створюються нові проколи.

При стентуванні сечоводів пацієнт не має жодних катетерів зовні та може вести звичний спосіб життя. Обидві процедури – і нефростомія, і стентування сечоводів – проводяться амбулаторно та зазвичай не вимагають госпіталізації пацієнта до стаціонару.

Наші фахівці проходили навчання сучасним методикам лікування в Австрії, Німеччині, Голландії, Італії, Франції, Японії, зокрема, у президента Європейського товариства кардіоваскулярних та інтервенційних радіологів (CIRSE) проф. Afshin Gangi. Досвід роботи, застосування малотравматичних методик, а також використання сучасного обладнання дозволяє успішно проводити втручання, в тому числі і в ослаблених хворих. Якщо у Вас є питання щодо даного методу лікування - Ви маєте змогу отримати консультацію за телефоном або електронною поштою interv.oncology@gmail.com.